Zaręczyny

Zaręczyny to według słownika języka polskiego „przyrzeczenie małżeństwa składane sobie przez parę; też: uroczystość z tej okazji”.
Dzisiaj zaręczyny w większości przypadków polegają na poinformowaniu rodziców o planach związanych ze ślubem. W zasadzie obecnie nie ma sztywnych norm w jaki sposób powinny zostać przeprowadzone poza stałymi punktami podczas normalnego przyjęcia, które określa savoir vivre. Wszystko jest uzależnione od waszego nastawienia do oficjalnych ceremonii oraz podejścia Waszych rodziców.
Aczkolwiek warto jest zorganizować tą ceremonię ponieważ jest to wyrażenie szacunku do rodziców a poza tym masz szanse zdobyć dodatkowe punkty u przyszłych teściów.
Ponadto jest to dobry moment, żeby przygotować wszystkich do faktu, że chcecie być razem.

Organizacja
Zaręczyny mogą zostać zorganizowane w restauracji choć częściej przeprowadzane są w domu przyszłej panny młodej.
Zaręczyny mogą odbyć się tylko przy udziale rodziców Twojej partnerki a następnie organizuje się wspólne spotkanie. O tym spotkaniu powinniście poinformować obie strony wspólnie. Jednakże to rozwiązanie wyklucza z całej ceremonii Twoich rodziców, co może ich urazić. Dlatego po uzyskaniu aprobaty ze strony jej rodziców można ustalić termin wspólnej uroczystości, na której będą obecni zarówno Twoi, jak i jej rodzice.
Czasem zaprasza się również innych członków rodziny jak rodzeństwo, babcie, dziadka, chrzestnych itp.. Wszystko zależy od więzi jaka Was łączy z poszczególnymi osobami.

Przebieg zaręczyn
Zaręczyny z reguły polegają na zorganizowaniu przyjęcia. Może to być wspólny obiad, czy kolacja. Przy takiej uroczystości obowiązuje strój wizytowy.
Na wstępie powinieneś wręczyć bukiet kwiatów przyszłej teściowej, jak i mniejszy swojej wybrance. Dobrze jest jak będziesz  miał również podarunek dla ojca Twojej ukochanej. W Polsce przyjęło się, że jest to butelka dobrego trunku, ale równie dobrze może to być prezent związany z jego hobby.
Po przywitaniu się, a w przypadku, gdy rodziny jeszcze się nie znają, po przedstawieniu, następuje czas na wolną pogawędkę. Pozwala ona uspokoić nerwy. Bo musisz wiedzieć, że takie spotkanie to nie tylko wielkie przeżycie dla Was, ale także dla Waszych rodziców.
Następnym punktem uroczystości może być posiłek, który na pewno wprawi wszystkich w dobry nastrój.
I teraz, najlepiej po zakończeniu posiłku, bądź etapie końcowym kawy czy herbaty, powinieneś zasygnalizować, że chcesz rozpocząć centralny punkt spotkania. I tu w zależności od Was, możesz wszystkim zakomunikować, że się kochacie i planujecie się pobrać. Następnie możesz wręczyć Twojej dziewczynie oficjalnie pierścionek zaręczynowy (co w większości przypadków odbyło się już wcześniej, ale nie szkodzi powtórzyć przy rodzicach J). Wręczenie pierścionka może odbyć się w pozycji klęczącej, bądź stojącej (tu również wybór należy do Ciebie).
Możesz także pójść w bardziej tradycyjny sposób tzn. wpierw zwracasz się do rodziców dziewczyny z pytaniem, czy wyrażają zgodę, żeby ich córka została Twoja żoną, a dopiero później wyznajesz miłość Swojej wybrance. Oczywiście to rozwiązanie jest dość stresujące, ale na pewno będzie niesamowitym przeżyciem zarówno dla Was jak i Waszych rodziców.
 

Strona Główna Zaręczyny