Oświadczyny

Zgodnie ze słownikiem języka polskiego oświadczyny to „propozycja zawarcia małżeństwa; też wypowiedzenie takiej propozycji”, czyli mężczyzna wyraża swoją wolę, pragnienie poślubienia kobiety, którą kocha.
A co tak naprawdę się pod tym kryje?
Duża dawka emocji, wzruszenie, chwila na całe życie. Pewnie właśnie dlatego każdy mężczyzna, który planuje oświadczyny chce to zrobić w sposób jak najlepszy, niepowtarzalny, romantyczny.

Obecnie w większości przypadków oświadczyny odbywają się pomiędzy partnerami bez udziału rodziny. Dziś młodzi wolą sami przeżywać ten moment a później dopiero informują o tym rodziców.
Z reguły przyszły mąż w wybrany wcześniej sposób wyznaje swojej wybrance miłość i pyta się czy zechce zostać jego żoną. Na dowód swojego uczucia wręcza pierścionek, który zgodnie z tradycją powinien zostać nałożony przez mężczyznę na palec serdeczny swojej wybranki.

Zgodnie z tradycją jeśli tuż po założeniu pierścionka kobieta zaciśnie dłoń, wówczas gwarantuje to trwałość związku. Natomiast jeśli pierścionek zatrzyma się na ostatnim stawie palca, to będzie ona doskonałą żoną i panią domu J.

Oświadczyny a zaręczyny

.

Strona Główna Oświadczyny